Choroby, Dziecko, Opinie, różnie, zdrowie

Trzeci migdał? W którym szpitalu go wyciąć?

W każdym szpitalu w Krakowie jest możliwość usunięcia trzeciego migdała i podcięcia boczych. Opinie różne. Jednak znaczącą ilość pozytywnych opini posiada szpital im. Żeromskiego w Nowej Hucie – na końcu świata, ale pracują tam lekarze, o których zdanie jest bardzo dobre w całym Krakowie. Ponadto mimo naszego spóźnienia nikt z personelu nie okazał nam jakiejkolwiek niechęci.

Jak już kiedyś wspominałam tutaj u nas skierowanie do szpitala było w trybie pilnym, przez wzgląd na rozwój mowy.

Na termin czekaliśmy 4 tygodnie łącznie z okresem świątecznym. W szpitalu byliśmy od 3 do 5 stycznia (2 doby).

Co najśmieszniesze nasz pokój był na końcu korytarza, blisko wyjścia ewakuacyjnego. Ekhm. Widać personel już ma doświadczenie i wiedzą, że dzieci w wieku od 3-6 nie potrafią cicho siedzieć niczym myszy pod miotłą, tylko z nudów dokazują ile tylko mają sił. Chwała Bogu za internet i tego typu zabaweczki, bo ja nie wiem co byśmy poczęły. Bulion był najmłodszym pacjentem na oddziale, zajmowaliśmy pokój 4-osobowy, w składzie było trzech chłopców w różnym wieku. A tak… no i trzeba wziąć jeszcze pod uwagę, iż My – Mamusie również byłyśmy „pacjentkami” tylko nie posiadałyśmy swoich łóżek i wyżywienia, no i jak to w Polsce, za każdy dzień pobytu należało zapłcić 15 złotych. Oczywiście, wyraziłam swoje zdanie ten temat przy wypisie, ale czy to komuś robi jakąkolwiek różnicę, raczej wątpię.

„Cieżko trafić… gdziekolwiek”.

Szpital wielki i mało intuicyjny, można się łatwo zgubić, bo nie ma oznaczeń, jeżeli nie zapytasz kogoś o drogę to mało prawdopodobne, że trafisz gdziekolwiek. Na ortolaryngologię można dostać się na dwa sposoby (przynajmniej ja znam dwa sposoby, z pewnością jest ich jeszcze kilka), główym wejsciem – i tam radzę kupować kawę, w bistro jest niesmaczna oraz przez poradnię ortolaryngologiczną czyli tam gdzie należy zgłosić się do szpitala (prawe skrzydło). Pamiętam pobyt mojej siostry w owym szpitalu – sto lat temu – miałam może 12 lat to jedną z rozrywek jaką sobie użądzałam to chodzenie po kawę – w ten właśnie sposób sprawdzałam czy znajdę drogę i trafię spowrotem.

Bulion szybko doszedł do siebie, po tygodniu poszedł już do przedszkola, kontrola lekarska potwierdziła, że wszystko się ładnie goi i nie ma przeciwskazań do kontaku z rówieśnikami – każdy lekarz ma z pewnością własne zdanie na ten temat. Najważniejsze zgadzać się ze swoim. I co najważniejsze od dwóch tygodni NIE KASZLE i NIE MA KATARU.

Moje rady:

W dniu przyjęcia w okienku przy bramie głównej, możesz wjechać i parkować bez opłat przez cały czas pobytu w szpitalu, jest o tym informacja na znaku przed wjazdem.

W szpitalu jest telewizor na monety, warto sobie przygotować kilka sztuk.

A Wy gdzie usuwaliście migdały dzieciakom?